fbpx

Коли починає рости борода

Сьогодні борода – справжній чоловічий аксесуар, символ мужності, зухвалості і впевненості. Саме борода стає ефектним доповненням образу, «родзинкою» чоловіки. Зі скількох років починає рости борода? Таким питанням задається більшість хлопців. Однак передбачити момент появи щетини складно – у когось ріст волосся починається в 14 років, а у когось після 20. Детальніше про все розкажуть перукарі барбершопу BAR.T, які мають величезну експертизу в стрижках і знають все про чоловіче волосся.

Фактори, що впливають на зростання бороди

Як відомо, за волосяний покрив на тілі чоловіка відповідає гормон – тестостерон. Від його кількості в організмі залежить, наскільки швидко і густо буде зростати борода. У період статевого дозрівання тестостерон виробляється особливо сильно. Кожна людина строго індивідуальний і прогнозувати наступ статевого дозрівання неможливо. Однак крім чоловічого гормону, існує безліч факторів, що відповідають за рослинність чоловіків:

  1. Генетична схильність – ключовий фактор. Якщо у батька або діда борода почала зростати рано, то з ймовірністю 90% Ви можете стати володарем довгоочікуваної бороди у юному віці. Однак, якщо у ваших пращурів були проблеми зі зростанням волосся, то і Ви можете зіткнутися з такою ж проблемою. Думаєте, що відростити гідну бороду для чоловіків з поганою генетикою – нездійсненне завдання? Ви помиляєтеся, адже існує чимало способів поліпшити свої результати.
  2. Спосіб життя. Повноцінне харчування, що поставляє до організму всі необхідні вітаміни і мінерали, як не крути, значно впливає на зростання волосся. Достатня кількість води в організмі прискорює обмін речовин. А фізичні навантаження сприяють виробленню тестостерону, від якого безпосередньо і залежить ріст волосся. Повноцінний сон – не менш важлива складова, що впливає на здоров’я в цілому, а значить – і на зростання бороди.

Борода не росте: коли хвилюватися?

Про те, що у чоловіка є проблеми зі зростанням волосся на обличчі, можна говорити після двадцяти років. Зазвичай, в цей час фолікули сформовані і починають проявлятися зовні. Рівномірна щетина може формуватися протягом 7-10 років. Однак, якщо цього не відбувається, незважаючи на те, що Ви дотримуєтеся порад по догляду, здоровому способу життя і користуєтеся поживними кремами, варто звернути увагу на інші негативні обставини, пов’язані зі здоров’ям.

  • Відвідайте ендокринолога – він допоможе виявити гормональні проблеми і призначить відповідні препарати.
  • Цілком можливо, що відповідь на питання: «Чому погано росте борода?» криється в кабінеті у дерматолога. Фахівець допоможе виявити, чи є пошкодження у волосяних фолікулів і допоможе вирішити проблему.
  • Імунолог пропише Вам курс вітамінів і мікроелементів, які будуть позитивно впливати на зростання волосся.

Панікувати ніколи не варто, адже найчастіше проблема рослинності може бути очевидна.

Як прискорити зростання бороди

Як прискорити зростання бороди

Знову ж, прискорити статеве дозрівання або виключити спадковість – неможливо. Однак можна виконати ряд дій, які сприятимуть активному зростанню бороди.

Відвідавши «BAR.T Barbershop», наші фахівці допоможуть ідеальну стрижку бороди або дадуть пораду по догляду і косметиці. Усі ми різні, тому перш за все, запасіться терпінням та дотримуйтеся наведених вище рекомендацій.

Bar.t